O klubu

Kdo za tím stojí?

V Elánu se budeš potkávat s:

Věra Bystřická

Předseda klubu

„Porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet.“

Vítek Červený

Trenér

„Porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet.“

Markéta Štruncová

Trenérka s licencí II.třídy 

8 let biatlonistkou, 2 roky vystudovanou trenérkou

Tomáš Bystřický

Trenér

20 let biatlonistou, 10 let trenérem v Elánu

Poslání

Kam Elán a sportovci směřují?

Jsme malý biatlonový klub, který ve Zruči-Senci začal fungovat už v devadesátých letech. Zpočátku se věnoval pouze letnímu biatlonu, ale od roku 2010 už tomu hlavnímu zimnímu biatlonu, který dnes už znáte z televize. 

V biatlonu jsou dvě hlavní kategorie a sice Žactvo do 15 let, které střílí na kratší vzdálenost ze vzduchovky a Dospělí, tedy 15 let a starší. Dorost a dospělí už střílí s malorážkou na vzdálenost 50 metrů jako při Světovém poháru. 

Vzhledem k naší poloze u Plzně a absenci velké malorážkové střelnice s navazující tratí, věnujeme naši pozornost především žactvu. Naším cílem je rozšířit a naučit biatlon děti se zájmem o zimní sport, který je skvělou průpravou do života. Díky biatlonové kombinaci intenzivní zátěže a potřebné koncetrace při střelbě se tyto zkušenosti dají přenést a uplatnit v každodenním životě. 

Kromě toho jsou naši motivací samozřejmě i výsledky a medaile. V Elánu se tedy snažíme co možná nejlépe připravit žactvo na závody českého poháru a v nejlepších případech jim v 15 letech umožnit postup do specializovaných center, kde mohou pokračovat v rozvoji na nejvyšší úrovni až do reprezentace. 

Historie a výsledky

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit.

Quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad.