Chceš zkusit biatlon?

Co budu potřebovat?

Především nadšení a podporu rodičů.

Kdo se může přihlásit?

Holky i kluci ve věku ideálně kolem 10 let, nejméně však 8 a maximálně 12 let. Vzhledem k našim podmínkám, kapacitám a systému věkových kategorií, přijímáme jako nové členy pouze děti. Více na stránce ................................................

🤔

Jaké potřebuji vybavení?

Pro začátek stačí jen sportovní oblečení, přilba a jestli už máš běžky tak jenom dobře. Vše co je potřeba ke střelbě a začátkům na lyžích ti půjčíme. Závodní lyže ve starších kategoriích bude nutné (za výhodných podmínek) dokoupit

🤔

Co musím umět?

Nutné není v podstatě nic, ale být pružný jako proutek se hodí. Výhoda je zkušenost s jakýmkoliv sportem, během, atletikou či běžeckým lyžováním. Jo a nebát se zimy!

🤔

Kdy se můžu přihlásit?

Ozvat se nám můžete kdykoliv, ale začít je nejlepší na jaře, kdy je dost času věnovat se základům a tempo tréninků je klidné. 

🤔

Jak to probíhá?

Naše sezóna v kostce:

Ano, i v Plzni se lze naučit a věnovat biatlonu, jen kvůli absenci sněhu a opravdového stadionu je to o něco málo náročnější. Protože velké biatlonové střelnice jsou v ČR jen čtyři, připravuje se ale podobným způsobem drtivá většina klubů po celé republice. Naše příprava tedy probíhá z velké části na malé vzduchovkové střelnici u rybníka Drahotín, kde máme klubovnu.

Od jara do léta je to zejména o běhu a klidové střelbě, začátkem léta obouváme kolečkové lyže a brusle a snažíme se na nich trávit co nejvíce času až do prvního sněhu. V té době už je potřeba na trénink cestovat za kvalitnějším asfaltem a větší střelnicí, proto alespoň jednou týdně jezdíme na Šumavský stadion Hohenzollern pod Javorem. Během letní přípravy absolvujeme na stadionu i 2-3 vícedenní soustředění na různých stadionech v ČR i Německu. Paralelně s našimi tréninky je možné naskočit i do objemové přípravy lyžařského klubu SCPL.

Závodní sezóna pak začíná v polovině prosince a trvá do konce března.

Kam to bude směřovat?

Věnujeme se zejména dětem.

V biatlonu jsou dvě hlavní kategorie a sice Žactvo do 15 let, které střílí na kratší vzdálenost ze vzduchovky a Dospělí, tedy 15 let a starší. Dorost a dospělí už střílí s malorážkou na vzdálenost 50 metrů jako při Světovém poháru.

Vzhledem k naší poloze u Plzně a absenci velké malorážkové střelnice s navazující tratí, věnujeme naši pozornost především žactvu. Naším cílem je rozšířit a naučit biatlon děti se zájmem o zimní sport, který je skvělou průpravou do života. Díky biatlonové kombinaci intenzivní zátěže a potřebné koncetrace při střelbě se tyto zkušenosti dají přenést a uplatnit v každodenním životě.

Kromě toho jsou naši motivací samozřejmě i výsledky a medaile. V Elánu se tedy snažíme co možná nejlépe připravit žactvo na závody českého poháru a v nejlepších případech jim v 15 letech umožnit postup do specializovaných center, kde mohou pokračovat v rozvoji na nejvyšší úrovni až do reprezentace.